8.-9. kl külastasid Viljandi Kutseõppekeskust

Lahtiste uste päeval Viljandi Kutseõppekeskuses.
31. jaanuaril käisid 8.kl. ja 9.kl. Viljandi Kutseõppekeskuses lahtiste uste päeval. Tegevused algasid kell 10.00 direktori tervitusega ja päeva tutvustamisega. Seejärel jaguneti gruppidesse ja asuti kooliga tutvuma.
Saime teada, mis erialasid koolis õpitakse ja osalesime ka töötubades. Töötoad olid erinevad: elektroonika, keevitamine, plekksepp, keskkonnatehnik, ehituspuusepp, smuutide valmistamine, tortide kaunistamine, fruktodisain, arvutipuhastamine, võrgukaablite valmistamine, fototöötlus. Iga õpilane sai valida kolm töötuba.
Kevin: Kõige toredam oli tordi kaunistamine. Lõuna oli ka maitsev. Üldiselt jättis kool hea mulje ja tundus, et seal on ka väga palju teha peale kooli. Päev oli tore ja lõppes kojusõiduga.
Kadi: Mina käisin smuuti, tordi kaunistamise ja arvuti puhastamise töötoas. Kõige rohkem meeldis mulle smuuti töötuba. Seal saime valmistada kolme erinevat smuutit. Lemmik oli stressi ja väsimust peletav smuuti. Ma arvan, et selline smuuti kuluks kõigile ära. Mulle meeldis see päev väga ja loodan, et selliseid üritusi tuleb veel!
Tanel: Mulle meeldis sealne majutus (ühiselamu) ja ka see, et koolis saab taotleda erinevaid toetusi. Minu arvates oleks selliseid üritusi rohkem vaja, kuna see aitab kaasa õpilastel valikute tegemisel!
Kairo: Mulle meeldis uus KIA mudel. ( Sõiduautode ja varuosade maale toomisega ning hulgimüügiga tegelev KIA Auto AS ja Viljandi Kutseõppekeskus sõlmivad 31.jaanuaril koostööleppe, mille laiem eesmärk on noorte spetsialistide koolitamisele süsteemne lähenemine, õpilaste praktiliste oskuste arendamise toetamine ja uute tehnoloogiate tutvustamine nii õppijatele kui kutseõpetajatele.)
Hea oli ka söök ja meeldis kooli sisustus. Oleks vaja rohkem käia koolist väljaspool, sest see avardab silmaringi ja annab uusi kogemusi.
Anti: Neid üritusi võiks rohkem olla, siis õpilased saavad valida kuhu edasi õppima minna.
Jaanika: Kool ja klassiruumid olid ilusad. Kujundatud on nii, et seal on võimatu ära eksida. Töötubades oli tore ja kõik inimesed olid väga lahked.
Tore oli veel see, et sinna ja tagasi saime me Viljandi Kutseõppekeskuse transpordiga. Oli tõesti meeldejääv päev!
Aili Kiidli - kärjääriõpetuse õpetaja