Loading...

Fotokonkurss "Imeline Valgamaa"

 Koostöös Valga Keskraamatukogu ja Valga Avatud Noortekeskusega korraldab Valga Muuseum fotokonkursi noortele vanuses 13-26.

Konkurss toimub kolmes kategoorias: Valgamaa loodus, Valgamaa linnad ja Inimtegevus looduses. Fotosid ootame koos lühikese loomingulise tekstiga (luuletus, lugu, haiku vms). Tähtaeg on 15.oktoober. Manuses on konkurssi tutvustav poster. Palun levitage postrit ja infot võimalusel oma internetilehtedel, aineõpetajate seas ja kus iganes veel see info võiks noorteni jõuda.
Projekti koduleht: http://valgamuuseum.ee/projektid/fotokonkurss/

Septembris/oktoobris korraldame kaks tasuta töötuba – fotoretk professionaalse fotograafi juhendamisel ning loovkirjutamise töötuba. Nende kohta saadan natuke hiljem eraldi info ja panen ka projekti kodulehele üles.

Tänapäeval on foto koos lühikese tekstiga üks enamkasutatav meedium. Tekstiloome- ja fotograafiaalased teadmised ja oskused on üha enam hinnas ka tööturul. Seetõttu leian, et projektis osalemine annaks igale noorele võimaluse oma oskusi arendada ja oma loomingut nähtavaks teha (parimad tööd kaasame Valga Muuseumi loodushariduslikule rändnäitusele, mis valmib selle aasta lõpus).

 

Ootame osalejaid järgmistesse tegevustesse:
• 13.september fotoretk Koorküla Valgjärve äärde professionaalse fotograafi juhendamisel (kell 17-20). Kaasa võtta kaameraga telefon või fotoaparaat. Õpime fotograafia alustõdesid – kompositsioon, valgus, fototehnika, fototöötlus.
• 24.september loovkirjutamise töötuba Valga Muuseumis (kell 15). Õpime looma vabas vormis loomingulisi tekste.
• 15.oktoober – fotokonkursi tähtaeg. Oodatud on Valgamaal tehtud fotod koos väikese loomingulise kirjutisega (lugu, luuletus või lihtne mõttemõlgutus).
• 29.oktoober – fotokonkursi võitjate väljakuulutamine Valga Muuseumis koos loodusfotograaf Sven Zacekiga. Sven räägib oma tööst ja näitab muusikalist slaidiprogrammi enda tehtud fotodest.

Osalemissoovist andke märku minu aadressil kristi@valgamuuseum.ee. Kõik küsimused on samuti teretulnud!
 

Kristi Liiv
Haridus- ja projektijuht
Valga Muuseum
Tel: 766 8864
Mob: 53584565

 

Kalender

E T K N R L P
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
Lisa kalendrisse