Meie tegemised

2017/18 õppeaastal

1.septembril 2017 alustasime taas uue õppeaastaga. Esimesse klassi võtsime vastu kuus õpihimulist poissi-tüdrukut. Tervitasime meie kooli uusi õpilasi ning õpetajat. Õpilaste esindaja Kevin Pisartšik luges ette koolirahu lepingu. Head soovid andis õppeaastaks kaasa kooli direktor Eveli Tiivel ja vallavanem hr Enn Mihailov.

Õpilasesindusse võeti vastu uus liige Susanna Ilves 5.klassist.Õpilaste huvide eest seismist jätkavad Keili Kiidma 6.kl, Janely Raidsalu 7.kl, Aliise Helena Pisartšik 8.kl . Esimeheks valiti ka sel aastal Kevin Pisartšik 9.kl. Esimesel koosolekul vaadati uuesti üle kooli kodukord, õpilasreeglid ning tehti ettepanekuid kooli ürituste plaani.

Terve Eesti Eest! Spordinädal 2017 kutsus kogu kooli jälle liikuma.27. septembril käisid nooremad õpilased klassiga matkarajal matkamas ja liikumismänge mängimas. Vanemad õpilased 3.-9.klass läbisid orienteerumisraja. Ilm oli päikseline ja toetas meie ettevõtmist. Kõik osalejad said osavõtuauhinnaks Coop kaupluseketilt kuivatatud puuviljade ja pähklite segu. Loosiga võitsid spordinädala logoga Nike t-särgi Sandra ja Karl.

5.oktoobril pidasime õpetajate päeva. Võimu said enda kätte 9.klassi õpilased. Nemad korraldasid meeleoluka kontserdi ning hoolitsesid selle eest, et tunnid saaks antud ja kord koolis tagatud. Õpetajatele korraldati põnev Kuldvillaku mäng. Päev lõppes õpetajate ja 9.klassi õpilaste ühise tordi söömisega, kus sai koos mõtiskleda õpetajate töö rõõmude ja murede üle.

9.oktoobril mängis E.Lillepea Lasteteater noorematele õpilastele meeleoluka ja väga õpetliku etenduse „Hajameelne jänkuema“. Lugu rääkis nutisõltuvuses olevast jänkuemast, kelle tervis, tegemised ja suhted selle pärast kannatada said. Õnneks lõppes kõik hästi ja jänkuema sai oma probleemist võitu.

11.oktoobril toimus lastevanemate üldkoosolek. Direktor tegi kokkuvõtte eelmisest õppeaastast ning tutvustas selle õppeaasta plaane. Sõna võttis ning oma sellealast tööd tutvustas kooli hoolekogu esimees Tõnu Stogov. Margo Metsoja tutvustas liituva valla huvitegevuse võimalusi. Rajaleidjast oli kohal Tuuli Mekk, kes rääkis vajadusest ja võimalustest õpilase ja vanema suunamisel erialavalikul.

Võluri välimusega muinasjutuvestja Erki Kaikkonen leidis tee meie kooli 17.oktoobril. Mõnusas õhustikus jutustas ta õpetlikud lood maailma loomisest, kuningas Salomonist ja tema sõrmusest, mis kinnitas, et kõik läheb mööda. Veel kuulsime lugu tagurpidi Marinast ja tema mehest ning mustast ja valgest hundist ja nende võitlusest inimese sees. Saime jällegi kinnitust, et muinasjutt sobib nii väikesele kui ka suurele.

Alates 1994. aastast tähistab Eesti Lastekirjanduse Keskus 20. oktoobril ettelugemise päeva. Sel aastal otsustasime ka meie üritusest osa võtta. Loosisime klassid, kes kellele ette loeb. Ühiselt klassiga valiti sobiv raamat ja pala ning lugejad.

Traditsioonilisel sügiskontserdil 20.oktoobril esinesid sel aastal kõik klassid. Muusikaklassi õpilased Anett-Liis, Robin ja Sandra mängisid akordionit ja klaverit. Laulis kooli koor. Luuletused ja laulud rääkisid sügisest, sõprusest ja kodust.