Meie tegemised

2018/2019 õppeaastat alustasime piduliku aktusega 3. septembril. Esimesse klassi võtsime vastu kolm tüdrukut. Õpilaste esindaja Aliise Helena luges ette koolirahu lepingu, mille allkirjastas koos direktoriga. Head soovid õppeaastaks andsid kaasa kooli direktor Evelin Tiivel ja Tõrva valla volikogu esimees hr Enn Mihailov.

Õpilasesindusse võeti vastu uus liige Anett- Liis Vihmann 5.klassist.Õpilasesindusse kuuluvad ja meie kooli õpilaste huvide eest seisavad kale Riit, Kevin Kolbin 6.kl Keili Kiidma 7.kl, Janely Raidsalu 8.kl, Aliise Helena Pisartšik 9.kl . Esimeheks valiti Aliise Helena Pisartšik 9.kl. Esimesel koosolekul vaadati uuesti üle kooli kodukord, õpilasreeglid ning tehti ettepanekuid kooli ürituste plaani.

14.sept maailmakoristuspäeva eel tegime üheskoos prügist puhtaks kooli territooriumi, Hummuli pargi ning matkaraja. Prügi kogunes suhteliselt vähe, see näitab, et kohalikud hoolivad heakorrast. Ilm oli päikseline ja toetas meie ettevõtmist.

Eesti Olümpiakomitee kampaania „Terve Eesti Eest! Spordinädal 2018“ osalemise raames toimusid 26. septembril orienteerumis-tunnid. Kaardi valmistas ette ja raja pani maha orienteerumisklubi KÄBI. Võisteldi paarides. Koos tuli läbida 45 minuti jooksul võimalikult palju kaardile märgitud kontrollpunkte. Kõik osalejad said osavõtuauhinnaks Coop kaupluseketilt pähklite ja rosinate segu.

24. sept käisid õpilastele Kaitseliidu poolt koolinoortele mõeldud tegevusi tutvustamas Margit Kolju ja Epp Kalja. Ettevõtluskonkursist NUPP NOKIB ja minifirma loomise võimalustest rääkis Anneli Kattai Valgamaa Arenguagentuurist.

3.- 4. ja 5.klassi õppereis Vapramäele.

25.sept käisid 3.-4. ja 5.klassi õpilased õppereisil Vapramäel. KIK-i rahastatud programmi teemaks oli ILM. Matkarada kulges Peedult Kerikmäele, sealt edasi Elva jõe äärde ja üle kaarsilla tagasi Peedu asulasse veski juurde.
Programmi eesmärgiks oli ilma jälgimine, mõõtmine ja ilmateate koostamine. Grupijuht Triinu jutustas esmalt, kuidas looduse ilmamärkide järgi vanasti ilma ennustati. Ilma jälgides mõõtsime erinevates kohtades temperatuuri, baromeetriga õhurõhku, käsi anemomeetriga tuule kiirust, tuulelipuga suunda ja psühromeetriga õhuniiskust. Kõik andmed kandsime töölehtedele.
Programmi lõpus tegid õpilased mõõtmistest kokkuvõtted ning koostasid ilmateate. Järgnesid ilmateadete ettekanded. Grupijuhil Triinul olid lõpetuseks veel harivad õppemängud, mis kinnistasid õppepäeval õpitut.
Oli tore ja hariv õppereis. Õpilased said uusi teadmisi ilma mõõtmisest ja ilmateate koostamisest.

õp Maie

25. septembril käisid Tõrva valla noored Viljandis. Esimesena käisime VIKKIS ehk Viljandi Kutseõppekeskuse. Meile tutvustati seal erinevaid ruume kus õpilased teevad praktilisi töid. Siis läksime me edasi kus meile räägiti koolist ja sain teada, et kui ma tahaks sinna õppima minna saan minna ühikasse ja selle eest tuleb tasuda 38 eurot, kui ma lähen autotehnikuks õppima või autoga seotud siis saan autolubade tegemiseks soodustust 10-20%. Seal saab ka stipendiumi 60 euro kuus, seal koolis õpib üle 600 õpilase ja õpetajaid on 47. Järgmisena saime valida kolme töötoa vahel milleks olid: autotenik, pagar ja ehitamine. Mina läksin autotehniku töötuppa kus ma õppisin autorehvi ja generaatori rihma vahetama ja tegime viktoriini. Kui töötoad said läbi läksime sööma. Järgmisena läksime Viljandi noortekeskusse, kus oli skate park ja  palju erinevaid mänge mida saime mängida ja seal räägiti veel mida nad plaanivad juurde teha: kokanduse töötoa, tüdrukude klubi. Ja viimane koht oli Olustvere Teenindus ja Majandus õppekool. Mulle isiklikult meeldis kõige rohkem Viljandi Kutseõppekeskus ja plaanin sinna õppima minna. Sindra Cloria

Muusikapäev 1.okt - rahvusvaheline muusikapäev annab võimaluse püüda erilisi hetki ja saada osa muusikaelamustest erilistes paikades. Sel päeval toimub üle Eesti enam kui 150 tasuta kontserti pööramaks tähelepanu muusikale ja selle tähtsusele meie elus. Valgamaal sai sel aastal kuulata tasuta kontserte Tõrva Gümnaasiumis, Valga raudteejaamas ja Valga Jaani kirikus. Meie koolis toimusid muusikapäevale pühendatud muusikavahetunnid, kus 6.kl õpilased Maia-Marit, Susanna, Kevin ja Kalle valisid meile kuulamiseks klassikalist muusikat. Saime kuulata Bachi, Mozarti ja Mussorgski suurepäraseid muusikateoseid.