Meie tegemised

Hummuli Põhikooli õppeaasta avaaktus toimus teisipäeval, 2.septembril. Pidulik aktus algas hümni ja ühislaulmisega. Peale direktori avakõnet oli aeg anda kätte aabitsad meie kooliuusikutele. Sellel õppeaastal alustas kooliteed 5 õpilast.  1. klassi juhatajaks sai õpetaja Maie Kukk, kes oma kõnes soovis meeldivat koostööd lapsevanemate ja kooliperega.
Õnnitlused ja soojad soovid algavaks kooliaastaks andis edasi Tõrva vallavolikogu esimees Enn Mihailov.
Koolirahu leppe allkirjastasid kooli direktor Evelin Tiivel, õpetaja Katrin Rannu ja õpilasesindaja Kalle Riit. Õppeaasta motoks sai: märkame, kuulame ja tunnustame üksteist. Oleme üksteisele heaks eeskujuks- muutused algavad meist endist.
Meie ühine kooliaasta võis alata.

1.klass käis teisipäeval, 15.09 Valga Liikluslinnakus.
Kogunesime Valga Keskväljakule, kus meid ootas noorsoopolitseinik Thea Tekkel. Pärast tervitussõnu asusime liiklusretkele.
Õpilastele tuletati meelde sõidutee ületamise reeglid. Tegime kõike ka praktiliselt läbi. Räägiti liiklemisest tänaval ja bussipeatuses ning
õpetati liiklusmärke. Oma retke lõpetasime Valga Avatud Noortekeskuses. Seal räägiti meile liiklemisest pimedal ajal ja helkurite vajalikkusest.
Õpilsed olid väga tublid, kuulasid hoolega räägitut ja osalesid aktiivselt vestlustes. Kingituseks saime põske magusa kommi ning kaasa liiklusaabitsad ja tunniplaani.
Oli tore õppepäev, kus tuletati meelde ohutu liiklemise reegleid.

Seekordse Maailmakoristuspäeva korraldasime oma koolis 16. septembril keskmises ja vanemas astmes kunstiõpetuse tundide ajal. Luues tunnis ilu, peaksime oskama hoida ja säilitada seda ka meie ümber-see oli meie koristamise üheks eesmärgiks.
Seekordse Maailmakoristuspäeva eesmärgiks oli märgata ja korjata üles pisiprügi, eelkõige suitsukonisid ja pisiplastikut, mis aegamööda lagunedes jõuab lõpuks ka meie organismi. Koristamisel kasutasime prügi kogumiseks kooli sööklast ja kodust kaasa võetud leiva-saia kilekotte, et mitte uuesti plastikust jäätmeid tekitada. Ainult suurema prügi tarbeks oli meil kaasas suur prügikott.
Kuigi meie Hummuli ümbrus on esmapilgul päris puhas, siis maha ja eelkõige kraavidesse vaadates leiab sealt laste jäetud pulgakommi plastikpulki ja kommipabereid, alevi hoonete vahelt kõnniteedelt leiab aga hirmutavalt palju konisid!
Kokkuvõtteks, me olime tublid! Aitäh, kõikidele koristajatele!
Kokku osalesid meie koolist 5.-9.klassini Hummuli pargi ja aleviku koristamisel 24 õpilast koos õpetaja Kai Jäägeriga.

Spordinädala raames toimus mitmeid erinevaid üritusi nii koolis kui ka väljaspool kooli. Ilmad olid päikselised ja toetasid meie ettevõtmisi. Koolis toimusid:
VÄRVIJOOKS 1.-3. klassile ja ORIENTEERUMINE 4.-9.klassile Maakondlikeks spordiüritusteks olid:
HEATEGEVUSLIK TEATEJOOKS TÕRVAS, kus osalesid Mati, Venno, Mairo-Renard, Jürjo, Kevin 4.kl, Kaspar, Carmen, Greete MAAKONNA MURDMAAJOOKSU MV TÕRVAS Jürjo Jantson 2.koht, Kalle Riit 3.koht, Venno Põrk, Kaspar Roio, Kevin Kolbin VALGAMAA KOOLIDE KV ORIENTEERUMISES Kalle ja Kevin 8.kl 3.koht, Anett-Liis, Maia-Marit, Robin, Kevin 4.kl, Tauri, Keiro, Karl, Liisa, Carmen, Indrek, Markus, Mairo-Renard, Mati, Elli-Marly, Greete, Toivo, Simo, Jürjo.
  Kõik kooli õpilased said preemiaks SPORDINÄDAL 2020 seljakoti ning väljaspool kooli spordivõistlustel osalejad lisaks kaelussalli.