Loading...

Meie tegemised

 2017/18 õppeaastal

 1.septembril 2017 alustasime taas uue õppeaastaga. Esimesse klassi võtsime vastu kuus õpihimulist poissi-tüdrukut. Tervitasime meie kooli uusi õpilasi ning õpetajat. Õpilaste esindaja Kevin Pisartšik luges ette koolirahu lepingu. Head soovid andis õppeaastaks kaasa kooli direktor Eveli Tiivel ja vallavanem hr Enn Mihailov.

Õpilasesindusse võeti vastu uus liige Susanna Ilves 5.klassist.Õpilaste huvide eest seismist jätkavad Keili Kiidma 6.kl, Janely Raidsalu 7.kl, Aliise Helena Pisartšik 8.kl . Esimeheks valiti ka sel aastal Kevin Pisartšik 9.kl. Esimesel koosolekul vaadati uuesti üle kooli kodukord, õpilasreeglid ning tehti ettepanekuid kooli ürituste plaani.

Terve Eesti Eest! Spordinädal 2017 kutsus kogu kooli jälle liikuma.27. septembril käisid nooremad õpilased klassiga matkarajal matkamas ja liikumismänge mängimas. Vanemad õpilased 3.-9.klass läbisid orienteerumisraja. Ilm oli päikseline ja toetas meie ettevõtmist. Kõik osalejad said osavõtuauhinnaks Coop kaupluseketilt kuivatatud puuviljade ja pähklite segu. Loosiga võitsid spordinädala logoga Nike t-särgi Sandra ja Karl.

5.oktoobril pidasime õpetajate päeva. Võimu said enda kätte 9.klassi õpilased. Nemad korraldasid meeleoluka kontserdi ning hoolitsesid selle eest, et tunnid saaks antud ja kord koolis tagatud. Õpetajatele korraldati põnev Kuldvillaku mäng. Päev lõppes õpetajate ja 9.klassi õpilaste ühise tordi söömisega, kus sai koos mõtiskleda õpetajate töö rõõmude ja murede üle.

9.oktoobril mängis E.Lillepea Lasteteater noorematele õpilastele meeleoluka ja väga õpetliku etenduse „Hajameelne jänkuema“. Lugu rääkis nutisõltuvuses olevast jänkuemast, kelle tervis, tegemised ja suhted selle pärast kannatada said. Õnneks lõppes kõik hästi ja jänkuema sai oma probleemist võitu.

11.oktoobril toimus lastevanemate üldkoosolek. Direktor tegi kokkuvõtte eelmisest õppeaastast ning tutvustas selle õppeaasta plaane. Sõna võttis ning oma sellealast tööd tutvustas kooli hoolekogu esimees Tõnu Stogov. Margo Metsoja tutvustas liituva valla huvitegevuse võimalusi. Rajaleidjast oli kohal Tuuli Mekk, kes rääkis vajadusest ja võimalustest õpilase ja vanema suunamisel erialavalikul.

Võluri välimusega muinasjutuvestja Erki Kaikkonen leidis tee meie kooli 17.oktoobril. Mõnusas õhustikus jutustas ta õpetlikud lood maailma loomisest, kuningas Salomonist ja tema sõrmusest, mis kinnitas, et kõik läheb mööda. Veel kuulsime lugu tagurpidi Marinast ja tema mehest ning mustast ja valgest hundist ja nende võitlusest inimese sees. Saime jällegi kinnitust, et muinasjutt sobib nii väikesele kui ka suurele.
Alates 1994. aastast tähistab Eesti Lastekirjanduse Keskus 20. oktoobril ettelugemise päeva. Sel aastal otsustasime ka meie üritusest osa võtta. Loosisime klassid, kes kellele ette loeb. Ühiselt klassiga valiti sobiv raamat ja pala ning lugejad.

Traditsioonilisel sügiskontserdil 20.oktoobril esinesid sel aastal kõik klassid. Muusikaklassi õpilased Anett-Liis, Robin ja Sandra mängisid akordionit ja klaverit. Laulis kooli koor. Luuletused ja laulud rääkisid sügisest, sõprusest ja kodust.

  Hingedepäeval, 2.novembril juhatas meid hingedeaega Õpilasesindus, viies igasse klassi põleva küünla. Nende sõnumiks oli hoolimine ja märkamine, samuti lahkunute meenutamine ja austamine.

Reedel, 10. novembril toimus traditsiooniline Mardilaat, kus müüdi pudi-padi, mänguasju, ehteid ja muidugi suures valikus igasugust maitsvat isevalmistatud söögipoolist.

Advendiaja algusest annab märku iga päevaga kaunimaks muutuv koolimaja. Akendel ja klassides on jõulutuled. Koridoridesse aina lisandub jõulutunnet. Ilusat ootuse aega!

6.detsembril sõitsid 1.-3.klass Valgamaa Kutseõppekeskusesse Päkapikumaale. Kooli õpilased olid ette valmistanud põneva ja vaheldusrikka hommikupooliku. Lapsed said ise teha kommi, valmistada samblast jõulukera, keerata mutreid, lüüa laastukatust. Päkapikud rääkisid ka hammaste hooldusest.

15. detsembril tähistasime kooli sünnipäeva. Sel korral oli peo pealkirjaks „Hariduselu Hummulis 330“. Vaadata ja kuulata sai kokkuvõtet hariduselust Hummulis, sellele järgnes pidulik kontsert ning kringlisöömine. Ürituse valmistas ette ja viis läbi 8.klassi õpilane Kertu Kase oma loovtöö raames. 

Eesti juubeliaasta jõulupeo pealkirjaks oli Eesti 100. Peo esimeses osas näitasid oma oskusi muusikaklassi õpilased. Kuulsime pillimängu, laule ja luuletusi. Vaheajal oli avatud kohvik, mille traditsiooniliselt korraldab 6.klassi majandusring. Sel aastal sai osta pirukaid ja kooke ning teed ja kohvi.

Peo teises osas esinesid klassikollektiivid. Alustasid 1. -4.klassi õpilased, kes viisid meid oma esitusega saja aasta tagusesse taluperre, kuhu tuli vigurdama ka jõulusokk. Kohale marssisid punaste kaelarättidega pioneerid, kes laulsid laule nõukogude ajast. 9.klassi õpilaste poolt oli lõpetuseks tore näidend.

Jalgpallisõpradele tõi väärtusliku kingituse jõulukuuse alla MTÜ LC Tõrva Mari. Saime 20 paari uusi kvaliteetseid jalgpallijalatseid.

1.-4.klass külastasid 9.jaanuaril teater Vanemuise etendust „Lotte unenäomaailmas“. Muusikaline lugu rääkis sõprusest, koostööst ja abivalmidusest. Unenäo maailmas oli tekkinud suur segadus ja sõbrad pidid selle lahendama. Teatripiletid saime projektilt Aitan Lapsi!

Vastlapäeval , 13.veebruaril algasid kelgutamis-ja suusatamisvõistlused. Oma võistlemise aegu sai parandada kuni vaheajani. Vanusegruppide 3 kiiremat kelgutajat ja suusatajat said diplomi.

Õpilasesinduse liikmed Aliise Helena ja Kevin korraldasid vastlapäeva puhul 1.-4.klassidele temaatilise mängutunni.

22.veebruaril esinesid Kadi-Keiu, Kretteli ja Kevin rahvamajas toimunud Eesti Vabariigi aastapäeva aktusel.
Aastapäeva nädalal viisime õpetajate eestvedamisel läbi EV 100 pühendatud viktoriini. Parimad võistkonnad said tänutäheks päevakajalise kujundusega maiustuse.

23.veebruaril karge hommik algas koolipere ühise hümni laulmise ja lipu heiskamisega. Keskpäeval toimus pidulik kontsert-aktus. Aktuse lõpus sõime üheskoos sünnipäevatorti.

1.juunil oli vahva seikluskasvatuspäev. Selle viisid läbi Tõrva valla noorsootöötajad. Oli põnevaid teatevõistlusi meeskondades, tähelepanu- ning osavusmänge.

4.juunil käisid 1.-4.klassi õpilased kevadisel ekskursioonil Viljandis. Alustasime lossimägedes, vaatasime laululava, monumente, kõndisime üle rippsilla, imetlesime vaadet Viljandi järvele ja kuulasime lugu Viljandi paadimehest .Giid rääkis meile veel palju põnevaid lugusid sellest 700 aastasest linnast. Edasi tantsisime ja laulsime Pärimusmuusika Aidas. Sealt liikusime Kondase keskusesse, kus räägiti vanu Eesti rahvajutte ja lapsed said koos magnetpiltidest maali kokku panna. Bonifatiuse Gildis meisterdas igaüks maasikatuuri mälestuseks martsipanist maasika. Edasi läksime rongi peale, mis viis meid mööda linna sõitma. Päev lõppes kohvikus Herr Artur, kus sõime lihapallisuppi ja kaneelisaia.

06.juunil toimus spordipäev. Võisteldi vanusegruppides, kus parimad 3 tüdrukut ja poissi said autasuks medali ja diplomi.

8.juunil käis külas Maanteeamet. Teemaks oli "Ohutus". Tegutsemist oli palju. Räägiti ja näidati, missugune on eeskirjadele vastav jalgratas, kuidas õigesti panna pähe kiiivrit, igaüks sai teha katse muna ja väikese kiivriga. Jalgrattaga läbisid kõik lapsed vigurraja (rattad olid korraldajate poolt). Meeskonnas pidi minema autosse ja seadma end ohutuks sõiduks valmis, kinnitama õigesti turvavööd, eemaldama salongist ebavajalikud asjad jne Lapsed olid väga tähelepanelikud ja märkasid palju. Täitsime koos ka lünkteksti jalgratta turvavarustuse kohta. Parimatele jagati eriauhinnad ning kõik õpilased said meeneks helkuriga kaarditasku ja diplomi.

Kevadpidu lõpetas kooliaasta 11. juunil. Õpilased esitasid maikuu jooksul õpitud muusikalise näidendi „Väike nõid“. Vaheajal pakuti kooli sööklas kringlit ja morssi. Teises osas võttis direktor Evelin Tiivel õppeaasta kokku, tegusematele ja parimatele jaotati tänukirjad. Klassijuhataja tunnis jaotati tunnistused. Kohtumiseni sügisel!

16.juuni pidulikul aktusel said 9.klassi lõpetajad kätte lõputunnistused. Head sõnad andsid kaasa direktor, klassijuhatajad, Tõrva valla volikogu esimees ja vanemate esindaja. Õpilaste esindajana tänas Kevin õpetajaid ja vanemaid toetamise ja õpetamise eest. Edukat haridustee jätku!

Kalender

E T K N R L P
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
Lisa kalendrisse