Loading...

Meie tegemised

2018/2019 õppeaastat alustasime piduliku aktusega 3. septembril. Esimesse klassi võtsime vastu kolm tüdrukut. Õpilaste esindaja Aliise Helena luges ette koolirahu lepingu, mille allkirjastas koos direktoriga. Head soovid õppeaastaks andsid kaasa kooli direktor Evelin Tiivel ja Tõrva valla volikogu esimees hr Enn Mihailov.

Õpilasesindusse võeti vastu uus liige Anett- Liis Vihmann 5.klassist.Õpilasesindusse kuuluvad ja meie kooli õpilaste huvide eest seisavad kale Riit, Kevin Kolbin 6.kl Keili Kiidma 7.kl, Janely Raidsalu 8.kl, Aliise Helena Pisartšik 9.kl . Esimeheks valiti Aliise Helena Pisartšik 9.kl. Esimesel koosolekul vaadati uuesti üle kooli kodukord, õpilasreeglid ning tehti ettepanekuid kooli ürituste plaani.

14.sept maailmakoristuspäeva eel tegime üheskoos prügist puhtaks kooli territooriumi, Hummuli pargi ning matkaraja. Prügi kogunes suhteliselt vähe, see näitab, et kohalikud hoolivad heakorrast. Ilm oli päikseline ja toetas meie ettevõtmist.


Eesti Olümpiakomitee kampaania „Terve Eesti Eest! Spordinädal 2018“ osalemise raames toimusid 26. septembril orienteerumis-tunnid. Kaardi valmistas ette ja raja pani maha orienteerumisklubi KÄBI. Võisteldi paarides. Koos tuli läbida 45 minuti jooksul võimalikult palju kaardile märgitud kontrollpunkte. Kõik osalejad said osavõtuauhinnaks Coop kaupluseketilt pähklite ja rosinate segu.

24. sept käisid õpilastele Kaitseliidu poolt koolinoortele mõeldud tegevusi tutvustamas Margit Kolju ja Epp Kalja. Ettevõtluskonkursist NUPP NOKIB ja minifirma loomise võimalustest rääkis Anneli Kattai Valgamaa Arenguagentuurist.

 3.- 4. ja 5.klassi õppereis Vapramäele.

25.sept käisid 3.-4. ja 5.klassi õpilased õppereisil Vapramäel. KIK-i rahastatud programmi teemaks oli ILM. Matkarada kulges Peedult Kerikmäele, sealt edasi Elva jõe äärde ja üle kaarsilla tagasi Peedu asulasse veski juurde.
Programmi eesmärgiks oli ilma jälgimine, mõõtmine ja ilmateate koostamine. Grupijuht Triinu jutustas esmalt, kuidas looduse ilmamärkide järgi vanasti ilma ennustati. Ilma jälgides mõõtsime erinevates kohtades temperatuuri, baromeetriga õhurõhku, käsi anemomeetriga tuule kiirust, tuulelipuga suunda ja psühromeetriga õhuniiskust. Kõik andmed kandsime töölehtedele.
Programmi lõpus tegid õpilased mõõtmistest kokkuvõtted ning koostasid ilmateate. Järgnesid ilmateadete ettekanded. Grupijuhil Triinul olid lõpetuseks veel harivad õppemängud, mis kinnistasid õppepäeval õpitut.
Oli tore ja hariv õppereis. Õpilased said uusi teadmisi ilma mõõtmisest ja ilmateate koostamisest.

õp Maie

 

25. septembril käisid Tõrva valla noored Viljandis. Esimesena käisime VIKKIS ehk Viljandi Kutseõppekeskuse. Meile tutvustati seal erinevaid ruume kus õpilased teevad praktilisi töid. Siis läksime me edasi kus meile räägiti koolist ja sain teada, et kui ma tahaks sinna õppima minna saan minna ühikasse ja selle eest tuleb tasuda 38 eurot, kui ma lähen autotehnikuks õppima või autoga seotud siis saan autolubade tegemiseks soodustust 10-20%. Seal saab ka stipendiumi 60 euro kuus, seal koolis õpib üle 600 õpilase ja õpetajaid on 47. Järgmisena saime valida kolme töötoa vahel milleks olid: autotenik, pagar ja ehitamine. Mina läksin autotehniku töötuppa kus ma õppisin autorehvi ja generaatori rihma vahetama ja tegime viktoriini. Kui töötoad said läbi läksime sööma. Järgmisena läksime Viljandi noortekeskusse, kus oli skate park ja  palju erinevaid mänge mida saime mängida ja seal räägiti veel mida nad plaanivad juurde teha: kokanduse töötoa, tüdrukude klubi. Ja viimane koht oli Olustvere Teenindus ja Majandus õppekool. Mulle isiklikult meeldis kõige rohkem Viljandi Kutseõppekeskus ja plaanin sinna õppima minna. Sindra Cloria

 

Muusikapäev 1.okt - rahvusvaheline muusikapäev annab võimaluse püüda erilisi hetki ja saada osa muusikaelamustest erilistes paikades. Sel päeval toimub üle Eesti enam kui 150 tasuta kontserti pööramaks tähelepanu muusikale ja selle tähtsusele meie elus. Valgamaal sai sel aastal kuulata tasuta kontserte Tõrva Gümnaasiumis, Valga raudteejaamas ja Valga Jaani kirikus. Meie koolis toimusid muusikapäevale pühendatud muusikavahetunnid, kus 6.kl õpilased Maia-Marit, Susanna, Kevin ja Kalle valisid meile kuulamiseks klassikalist muusikat. Saime kuulata Bachi, Mozarti ja Mussorgski suurepäraseid muusikateoseid.

Taastuvenergia programm 4. oktoobril käisid 6. kl õpilased Vapramäel taastuvenergia teemalisel majandusprogrammil. Katsetega tutvuti kolme taastuvenergia allikaga: 1. VESI → HÜDROELEKTRIJAAM Katse 1a: Kui kaua kulub aega käbidel silla alt läbi ujumiseks? - aeg Katse 1b: Kui lai on sild? - mõõtmine sammudega - teepikkus Veevoolu kiirus = teepikkus : aeg Võrdluseks katsetused meie kõndimise ja jooksmise kiiruse leidmiseks. 2. TUUL → TUULEGENERAATOR Katse 2: Anemomeetriga tuule kiiruse mõõtmine erinevates kohtades. Mõõteriista sai kõige pikem, kes pidi seda hoidma hästi kõrgel. 3. PÄIKE → PÄIKESEPATAREI Katse 3: Püranomeetriga päikesekiirguse mõõtmine erinevates kohtades. Soojas Vapramäe loodusmajas tegime õues kogutud andmetega arvutusi ja leidsime Elva jõe keskmise voolukiiruse Vapramäel, mis oli väga väike 0,06 m/s. Arutlesime, mida teha, et ka siin saaks toota elektrit. Leidsime, et aitaks tammi või suure vesiratta ehitamine. Lõpuks panime kartulitega LED lambid põlema. Vooluringi ehitasime kartulitest, krokodillidega juhtmetest, raudnaeltest ja vasktraadi juppidest. Loe ja vaata blogist https://lastegalooduses.blogspot.com/2018/10/taastuvenergia-programm.html Sõidu ja programmi eest tasub KIK.

Orava programmil 10. oktoobril käisid 1. ja 2. klassi lapsed Vapramäel Orava programmil. Tegevuste ja mängudega saadi selgeks orava aastaring. Rolli sisseelamisel olid abiks orava kõrvad, mis seoti pähe. Sellest saad pikemalt lugeda ja pilte vaadata meie blogis https://lastegalooduses.blogspot.com/2018/10/orava-programmil.html

Hummuli Põhikoolis jätkus Code Week: Esmaspäeval, 15. oktoobril • jätkasid viiendikud ahvipoissi programmeerimist banaane korjama keskkonnas Code Monkey, kus saab 30 mängu teha tasuta. • Suured robootikud programmeerisid arvutis mBlock programmiga mBot robotit 4-lise jooneanduriga joont järgima. Poisid panid oma Robotexi MakeX Starter võistluse meeskonna nimeks Keerlevad Kruvid, tegelesid logo ja hüüdlause väljamõtlemisega.

• Tüdrukud lõpetasid tahvlites äpi mBlock 10. taseme õppimise- katsetamise. Nende Robotexi Insplay Roboliiga võistluse meeskonna nimeks sai MAIA SUSS ning nad hakkasid paberile panema planeeritud väljakut.

Kolmapäeval, 17. oktoobril: • jätkasid seitsmendikud ahvile programmi kirjutamist mängus Code Monkey. • Väikesed robootikud ehitasid hooandjatega vurrid ja programmeerisid need tööle. Neljapäeval, 18. oktoobril: • õppisid 2. klassi lapsed programmeerima robotmehikest tahvliäpis Lightbot Hour, kes pidi liikuma sinistele ruutudele ja süütama lambi. Lapsed jõudsid ka kasse kodudesse programmeerida Bit By Bitis. • 6. klassi majanduses alustasid õpilsed Code Monkey ahvipoisiga programmi kirjutamise algtõdesid õppima. • 3. - 4. klassi robomatemaatika tunnis proovisid meeskonnad iseseisvalt täita tabelid ja teha 1. katse. Läks päris raskelt. Tunni lõpuks sai iga meeskond valmis tehtud kolm rada ja kaks katset läbi tehtud • 6. klassi robomatemaatika tunnis tuli seekord meeskondadel kõigega ise hakkama saada: loeme- kirjutame programmi- katsetame. Iga katse sooritamine lõppes ülihea ÜLI-IIRISEGA. Kõike näed täpsemalt blogis lastegarobootikas.blogspot.com.

Kadripäev - korraldama sel aastal oma klassiga koolis kadripäeva. Andsime klassijuhatajatele küsimustiku: „Kadrid küsivad“, mille nad pidid koos klassiga ära lahendama. Vastuseid pidi otsima stendidelt, kus oli kõik vajalik info olemas. Selgitati välja parimad klassid väiksemate ja suuremate seast. Auhinnaks kommid. Kui see oli tehtud siis mõtlesime, et lähme rõõmustame ka lasteaialapsi. Viisime neile kommi ja selle eest, et me neid külastasime, laulsid nad meile ühe kadripäeva laulu ja näitasid uusi ruume, mida meie polnud varem näinud. See oli väga tore. Mariliis Lend, 7. klass.

 

ROBOTEX INTERNATIONAL 2018 30. novembrist 2. detsembrini toimus Tallinnas juba 18. korda robootikasündmus Robotex International. Seekordsel festivalil oli 26 võistlust ning 2406 võistlejat, neist 630 välisriikidest. Riike oli esindatud 46, nende hulgas Afganistan, Küpros, Kolumbia, Kreeka, Jaapan, India, Mali, USA, Hiina jt. Külastajaid käis Robotexil üle 20 000. Robotexi raames toimus maailma suurim lasteaialastele ja algkooliõpilastele suunatud iduettevõtete väljakutse teemal "Meie esimene start-up", kus osalesid Maia ja Susanna. Tüdrukute meeskonna nimi oli MaiaSuss. Nad mõtlesid välja prügiäpi, kus pidi korjama prügi prügikasti, et saada mängus rohkem punkte. Üle 1100 Eesti lapse ja noore esitlesid mentoritele oma alustavaid ettevõtteid läbi omaloodud prototüübi. Poisid osalesid võistlustel „MakeX Starter“ ja mBoti joonejärgimine. Nende meeskonna nimi oli Keerlevad Kruvid. Ühel võistlusel oli nende partneriks Moskva kooli meeskond. Tüdrukud leidsid, et Robotexil käimine oli põnev, aga poisid arvasid, et see oli raske.

 6.detsembril sõitsid 1.-4.klass Valga kultuurikeskusesse vaatama Viljandi lasteteatri jõululugu “Jõuluvanaks saamise saladus”, mis rääkis jõuluootusest päkapikkude maal. Rohked dekoratsioonid, ilmekad näitlejad ja jõulumuusika tekitasid tõelise jõulutunde.

Jõulupäeva pidasime sel aastal 20.detsembril. Hommikul toimusid jõuluteemalised ainetunnid. Õhtuse jõulupeo ajal oli avatud 9. klassi eestvedamisel jõulukohvik, kust sai osta õpilaste küpsetatud piparkooke, pirukaid ja kooke. Peol astus üles koolibänd ning muusika-teatri ring esitas muusikalise etenduse „Kaksteist kuud“ , kuhu oli kaasatud pool kooli õpilastest. Kohal oli ka jõuluvana, kes jagas kommipakke.

10.jaanuaril käisime rahvamajas vaatamas Leedust pärit tsirkust. Klounid tegid klounitrikke nii laste kui täiskasvanutega, samuti olid nad osavad akrobaadid. Etendusel osalesid ka kassid ja koerad, kes näitasid oma oskusi.

14.veebruaril tähistasime sõbrapäeva. Sindra Cloria kaheksanda klassist oli loovtööna ette valmistanud sõbrapäeva ürituse 1.-4. klassile. Sai laulda, tantsida, sõbrale kaarti meisterdada ja palju kallistada. Ülekoolilise sõbrapäeva postkasti postiljonideks olid 6.klassi õpilased. Nemad panid püsti ka sõbrafoto tegemise seina. Heategevusfond Aitan Lapsi ning

Eesti Laul võimaldasid 1500 Eesti koolilapsel nautida suurejoonelist kontserdielamust Eesti Laul 2019 peaproovis Saku Suurhallis. Kontserdile võimaldati igast Eesti maakonnast Tallinna tulla sajal koolilapsel ja nende saatjal, kes said täies pikkuses näha vahetult enne finaalkontserti toimuvat Eesti Laul 2019 peaproovi. Meie kooli õpilased said Valgamaa 100 esindaja hulgas juba teist aastat kontserdimelu nautida. Aitäh headele inimestele!

Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendatud kontsertaktus toimus 22.veebruaril rahvamajas. Sel aastal oli välja kuulutatud luulevõistlus, kus osales suur hulk meie kooli õpilasi. Valik neist luuletustest esitati kontserdil autorite poolt. Parimaks tunnistas žürii Aliise Helena Pisartšiku luuletuse. Tervitamas oli ka Tõrva valla vallavanem Maido Ruusman. Kontserdi lõpus söödi üheskoos sünnipäevatorti.

Teatrikuu 18. päeval käisime 1.- 4.klassi õpilastega Valgas kultuurikeskuses vaatamas Rakvere teatri etendust „Põrsas Desmond ja sookolli lõks“. See oli tempokas ja lustakas lugu Vaarikametsa elanikest, üksteise aitamisest ning sõprusest.

7. märtsil käisid 9. klassi õpilased Valgas haridusmessil „Vali Nutikalt“. Mess toimus Valga Kultuuri- ja Huvikeskuses. Samuti olid töötoad Valgamaa Kutsehariduskeskuses (nt meigituba, virtuaalmaailm). Messil saime tutvuda erinevate koolidega üle- Eesti. Päeva lõpus oli kontsert, kus esines Liis Lemsalu.

Reedel. 5.aprillil oli matemaatikapäev. Selle viis läbi 9.klassi õpilane Erki Tuhk oma loovtöö raames. Matemaatikapäeval oli plaanis viktoriin klassidele, matemaatiliste mängude õpetamine arvutiklassis. Õpilased said arvutiklassis mängida erinevaid matemaatikamänge, kus selgusid kiiremad mängijad: Toivo, Keili, Franek, Regert ja Avely. Viktoriini võitis 8.ja 9. klassi koondvõistkond, kuhu kuulusid Anna-Liisa, Sindra, Janely ja Kertu.

30.aprillil külastas meie kooli teist korda Eesti Jalgpalli Liit. Toetamaks jalgpalli arengut ja populaarsuse tõusu üldhariduskoolides alustas 2014. aasta sügisel EJLi kooliprojekt „Jalgpall kooli!“. Kooliprojekti eestvedaja on Eesti Jalgpalli Liit (EJL), keda toetab Nike ja kahel esimesel hooajal andis suure panuse Coca-Cola HBC Eesti AS. Projektis on kesksel kohal noorte seas liikumisharrastuse propageerimine ja sportimis-harjumuse tekitamine, oskusteabe jagamine õpetajatele nii lugemisvara kui ka koolituste abil, sportimiseks vajaliku varustuse võimaldamine ning õpitud oskusi väljendav osavusfestival. Projekt on koostatud 2020. aasta lõpuni ja sihtrühmaks on üldhariduskoolides õppivad poisid ja tüdrukud. Iga projektis osalevat kooli külastatakse eelseisva kuue aasta jooksul kaks või kolm korda. Harjutuste läbiviimiseks on plaanis koolile kinkida Nike pallikott koos 10 mänguvahendiga, vestid ja tähised. Eelmisel korral sai kool kotiga 10 palli, tähised ja vestid Sel korral saime lisaks õppetunni-pikkusele jalgpallitunnile kingiks 10 meeskonna vesti ning 8 värvilist jalgpalli.

 

28. mail saatsime 9. klassi eksamitele ja helistasime neile viimast koolikella. Oli tore ja meeleolukas päev!

6.juunil toimus Hummuli Noortetoa eestvedamisel kooli ümbruses lastekaitsepäevale pühendatud üritus „Noored suvel ohutult“. Päeva vedas rõõmsameelne tiiger.
Lastega tegelesid politsei, päästeameti ja kodukaitse esindajad. Tuletati meelde liiklusreeegleid, prooviti ise kustutiga tuld summutada, räägiti ohutusest veekogu ääres, võisteldi osavuses ja kiiruses. Parimad said magusa autasu. Kommi jagus kogu ürituse jooksul kõikidele osavõtjatele.

Selle õppeaasta parimad jooksjad ja hüppajad selgitasime välja spordipäeval, mis toimus 10.juunil.Õpilased sai võistelda palliviskes, kuulitõukes, 60 ja 100 m kiirjooksus, kaugushüppes ning 200, 400 või 600 m staadionijooksus. Ilm oli päikesepaisteline ja toetas meie ettevõtmist. Soovijad said üheskoos mängida jalg- ja võrkpalli.

11.juunil lõpetasime pika ent põneva 2018/2019 õppeaasta väikese peoga. Avatud oli kohvik, mille valmistas ette ja kus toimetas 6.klass. Kooli muusikaline näitering esitas etenduse „Nukitsamees“. Sellele järgnevas ametlikus osas jagas direktor Evelin Tiivel tänu- ja aukirju osavõtlikele ja edukatele õpilastele ning õpetajatele.
 

 

 

 

 

Kalender

«  
  »
E T K N R L P
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
Lisa kalendrisse