Loading...

Meie tegemised

 2016/17 õppeaasta tegemised

1.septembril alustasime 2016/17 õppeaastat piduliku aktusega. Õpilasi, vanemaid ja õpetajaid tervitasid Hummuli Pk direktori kt Mare Uibopuu ja Hummuli vallavanem Enn Mihailov. Kooliteed alustas I klassis seitse õpilast, klassijuhatajaks Maie Kukk. Õpilasesinduse juht Kevin Pisartšik allkirjastas koos direktoriga KOOLIRAHU lepingu. Koolielu uuenduseks on veerandite vahetamine trimestrite vastu.

Hummuli Põhikooli Õpilasesinduse liikmeteks valiti sel õppeaastal klasside poolt järgmised õpilased: 5.klass Keili Kiidma 6.kl Janely Raidsalu, 7.kl Aliise-Helena Pisartšik, 8.kl Kevin Pisartšik, 9.klass Anete-Eliise Kangur. Neile saab teha ettepanekuid koolielu parendamiseks, huvitavamaks ning turvalisemaks muutmiseks. Õpilasesinduse koosolekud toimuvad iga kuu esimesel kolmapäeval.

12.-16. septembril osalesid meie kooli õpilased teist korda üle-eestilisel liikumisel Spordinädal 2016. Selle aastaseks ürituseks oli Orienteerumispäev. Võisteldi kolmes vanusegrupis. Võitjavõistkondadele oli auhinnaks värskelt küpsetatud õunakook ja kõrrejook, kõik teised said osalemisauhinna. Loositi välja ka 2 Spordinädala logoga t-särki. Auhindadega toetasid kauplusekett COOP, Sportland ja Tallink.

Tore ja hariv tava on tutvustada oktoobrikuu kolmandal nädalal hõimurahvaid ja nende kultuure. Seoses sellega külastas Valgamaad Komi kultuurikeskuse folklooriansambel Tomlun (Noorus).
Komimaalt külla saabunud ansambel esines ka Hummuli koolis. Külalised laulsid traditsioonilisi rahvalaule ja tutvustasid erinevaid komi rahvuslikke muusikainstrumente. Kontserdi lõpus oli võimalik pillidega lähemalt tutvuda.

Oma kodumaal on kollektiivi eesmärk tutvustada komi keelt, kultuuri ja traditsioone eelkõige linnas elavatele komi noortele. Täname Hummuli rahvamaja, tänu kellele kontsert teoks sai.

Väike sügiskontsert on meie kooli traditsiooniline üritus algklassidele. Igal aastal toimub see vahetult enne vaheajale minemist. Õpilased esitavad tundides selgeks õpitud luuletusi ja laule. Esimese esinemiskogemuse saavad ka I klassi õpilased. Sel aastal said kõik klassid tänutäheks pisikese kõrvitsa, mille saab ühiselt kaunistada.

  2.nov käis Õpilasesindus klassides küünaldega hingedeaja algust kuulutamas. Püüame olla sõbralikud ja heatahtlikud ning mõtleme ka neile, keda enam meie hulgas ei ole.

10.nov Isadepäeva kontserdil Hummuli rahvamajas esinesid meie kooli õpilased laulude, luuletuste ning pillimänguga.

13.nov seati kooli aulas üles traditsiooniline MARDILAAT. Osta sai mänguasju, kirjatarbeid, ehteid, loomulikult oli lettidel ka maitsvad küpsetised. Sel aastal oli esmakordselt ka müügilett, mille tulu läks heategevusele.

24.nov nautisid 1.-4.klassi õpilased Valga Kultuurikeskuses Rakvere teatri etendust toredatest kollidest „Killu ja Mürakas“

21.dets Jõulupäev oli ilus ja lustlik. Päeva esimesed tunnid möödusid koos klassiga mängides ja tegutsedes. Sellele järgnes jõuluteemaline kontsert ning peale kohvikpausi järgnes lustlik staaride jäljendamine. Kohale jõudis ka jõuluvana, kellele said kõik 1.klassi õpilased luuletuse lugeda.

Hummuli Rahvamajas näidati 10.jaanuaril filmi Siberi põlisrahvastest. Nikolai Baturini romaani "Karu süda" näitel külas etnoloogia magistrant Janno Zõbin. Film "Armastuse maa" Liivo Niglase film Neenetsi kirjanikust Juri Vellast..Osalesid 5.-9.kl õpilased

16.jaan oli võimalus kõikidel vanematel kohtuda Hummuli Pk direktori Evelin Tiiveliga, kes asus taas meie kooli juhtima. Direktor Evelin Tiivel tegi ülevaate 2016/17 õa toimuvast. Sellele järgnes kooli psühholoogi loeng teemal Kuulata last-KUIDAS?

1.veebr vaatasid 1.-4.klassi õpilased Tartus teatris Vanemuine balletietendust „Lumekuninganna“. Piletitega toetas programm Aitan Lapsi!

14. veebr, sõbrapäevaks valmistasid vanema astme tüdrukud sõbrapiltide tegemise tausta. Pildistada sai terve nädala jooksul.

15. veebruarini oli avatud Eesti, Soome ja Venemaa erinevate organisatsioonide ühistööna valminud rändnäitus "Soome lahe aasta 2014". Näituse eesmärgiks on pöörata tähelepanu Soome lahe keskkonnaseisundi uurimisele ja parandamisele, anda teadmisi Soome lahe valgalast, kaasaegsetest mereuurimise meetoditest, keskkonnasõbralikest tarbimisharjumustest. kultuurivahetusest ja kaubandusest, transpordist jne loodusainete õpetajad kasutasid näitust tundide ilmestamiseks

23.veebr Eesti Vabariigi 99.aastapäeva pidulikul kontsert-aktusel kõlasid kooli aulas laulud, lood, pillimäng ning luuletused kodumaa auks. Sõnavõtuga esines ka Hummuli vallavanem hr Enn Mihailov.

28.veeb, vastlapäeval tutvusime jalgrattaspordiga. Külas käis huvi tekitamas ja ala tutvustamas Eesti Jalgratturite Liidust treener Rene Mandri. Õpilased said teha erinevaid teste, sõita trenažööridel.

Teatrikuu märts algas kahe toreda etendusega: 2.märtsil vaatasine kooli saalis etendust „Kuhu kaovad asjad?“ ning 3.märtsil mulgikeelset lugu „Kolm suurt soovi“ rahvamajas.

Stiilinädal oli sel aastal vahetult enne kevadvaheaega. Sel nädala võis koolimajas kohtuda just äsja ärganud ja pidžaamades kooli tulnud õpilaste ja õpetajatega, nohikute ja punkaritega, diskotajatega, muulastega ning muinasjututegelastega.

14.märtsil, emakeelepäeval kirjutasid õpilased traditsiooniliselt võisteldes etteütlusi ja luuletusi.

16.märtsil toimus Känguru matemaatikavõistlus. Nuputajaid oli meie koolis 1.-8.klassini

17.märtsil tegid kooli aulas põnevaid teaduskatseid Triin ja Silver Eksperiment Akademist

 Aprill on üle-Eestiline südamekuu. Kõik klassid valmistasid gruppides temaatilised plakatid. Neil kutsuti liikuma, toituma tervislikult ja tegutsema koos sõpradega.

4.aprillil sõitsime koos suurema osa kooli õpilastega Tartumaale Ülenurmele Eesti Põllumajandusmuuseumi osa võtma haridusprogrammi projektist "Maagiline mesi" Loe rohkem ja vaata pilte: http://lastegalooduses.blogspot.com.ee/ 

21.aprillil sõitsime 2.-9.klassi reisihuviliste õpilaste ja õpetajatega tutvuma Ida-Virumaaga. Sel korral oli meid toetamas OÜ Loodusreisid koos giidiga. Esimene peatus oli Kohtla-Nõmmel Eesti Kaevandusmuuseumis. Endistest kaevandustöötajatest ekskursioonijuhid tegid esmalt õpilastele lühikese sissejuhatuse, tutvustades põlevkivi kaevandamise minevikku ja tänapäeva. Seejärel pandi selga kaevurijoped, pähe kiivrid ning laskuti maa alla. Nägime masinaid, kuulsime põnevaid lugusid.

Edasi viis sõit mööda Saka-Ontika-Toila panka, mis on Põhja-Eesti pankranniku võimsaim osa- umbes 20 km pikkune katkematu paekivijärsak mererannikul Sakast Toilani. Ontika kohal saavutab pank suurima kõrguse - 56 m. Peatusime Eesti kõrgeima joa juures Valastes. Kahjuks on turvalisuse huvides alumine platvorm suletud, kuid vaatamata sellele nägime ligi 30 m kõrguse joa vee langemist. Samas on hästi näha ka paljandi geoloogiline kihistus. Pankrannik võlus oma kõrguse ja ilusa vaatega paljusid. Järgnes jalutuskäik Toila-Oru pargis. Giid aitas oma kirjeldustega ette kujutada kui uhke ja võimas oli pargis asuv Vene rikka suurkaupmehe Grigori Jelissejevi villa endistel aegadel olnud. Päev lõppes Saka matkarajal. kus giidi juhtimisel sai ronida treppe mööda kõrgest kaldast alla mere äärde, nautida liivakivipaljandit ning ületada libedat sinisavilasundit. Merevaadet sai imetleda ka ülalt, ronides vaatetorni. Kel ronimise jaks otsas, said külakiigel lustida.

Päev oli pikk, aga pakkus väga palju. Ida-Virumaa maastik koos tööstuslinnade ja võrratute vaadetega Soome lahele on hoopis teistsugune kui meil siin lõuna pool. Nüüd teame, missugune näeb välja põlevkivi, miks ta on eestlastele nii oluline, mida temast saab teha ning kuidas nimetatakse erinevaid kaevandamise ja töötlemise jääkidest tekkinud mägesid, oleme lähedalt näinud Eesti kõrgeimat juga, nautinud lummavaid vaateid pankrannikult Soome lahele. Loe ja vaata lisaks: http//lastegalooduses.blogspot.com.ee/

Suur tänu õp Triinu Elvetile ettevõtmise ja asjaajamise eest. Reisi toetas sõidurahaga MTÜ Kestlik, aitäh neilegi.

 27.aprillil pidas 3.-9.klassi noortele loengu nõustaja Valga haigla noortekabinetist. Peamiseks teemaks puberteediaeg ja sellega toimetulek.

Kõikidel maikuu kolmapäevadel oli koolimajad näha harjumatult palju seelikus preilisid ning lipsuga poisse. Lehekuul oli üleskutse-maikuu kolmapäevad seeliku ja lipsuga! Kiitus aktiivsetele osalejatele!

Maikuu esimene reede oli eriline päev. Koolipäeva alustas kooli minifirma "Seemik". Tutvustati firma tööd, sai maitsta ka toodangut. Sellele järgnes maastikumäng. Koos klassiga sai joonistada, voltida, sihtida ja lasta õhupüssist, otsida teavet infotahvlitelt, murda pead mulgikeelsete sõnadega, panna kokku vanasõnu. Päeva lõpetas omamoodi karaokevõistlus. Esinejatele elati aktiivselt kaasa. Võitjateks olid kõik esinejad, korraldas 8.klass.

8.mail olid koolis külalised Saksamaalt. Valga Rajaleidja keskus tõi meile külla Saksamaalt karjääri-õpetajaks õppijad.

Emadepäeva kontsert on taas üks traditsiooniline üritus rahvamajas, kus meie kooli õpilased saavad oma õpitud oskusi näidata, emadele ja vanaemadele tänuks esineda. Sel aastal toimus kontsert 11.mail. Peo lõpus said kõik koos saabuva emadepäeva puhul torti süüa. Kiitus kõikidele esinejatele ja nende õpetajatele.

Onu Ervini lasteteater tõi meile 18.mail kaasa õpetliku etenduse "Buratiino õppetunnid". Loo moraaliks oli, et õppimine on väga oluline, siis kui tahad saada ausat ja head töökohta ning ei taha, et sul nahk üle kõrvade tõmmatakse.

Suitsuprii klassi võistlusest võttis osa 4.klass. Preemiaks õnnestus saada tasuta reis Tartusse Teaduskeskusesse AHHAA.

9.klassi tutipeoks ehiti saal 26.mail. See oli neile viimane koolikell. Algab eksamiperiood. Head soovid andsid kaasa 1.ja 8.klassi õpilased ning klassijuhataja Marje Klaasmäe.

Kõige kiiremad, osavamad ja tugevamad Hummuli kooli õpilased valiti välja 1.juunil, kevadisel spordipäeval. Võisteldi vanusegruppides. Iga grupi parimad said tunnustuseks medali.

Kooliaasta lõpetas traditsiooniline Kevadkontsert. Suur osa kooli õpilastest sai esineda laulu, luuletuse, tantsu või pillimänguga. Astusid üles ka laulukoor ja bändid. Ametlikus osas avaldas direktor Evelin Tiivel kiitust väga heade õppetulemustega õpilastele ning nende vanematele. Tunnustati ka õpilasi, kes sel õppeaastal saavutasid häid tulemusi spordis, olümpiaadidel, jm võistlustel.

2015/16 õppeaasta tegemised

1.septembril alustasime 2015/16 õppeaastat aktusega. Õpilasi, vanemaid ja õpetajaid tervitasid Hummuli Pk direktori kt Mare Uibopuu ja Hummuli vallavanem Enn Mihailov. Kooliteed alustas I klassis neli õpilast - Kaspar Roio, Robin Tammor, Jarmo Tiirmaa ja Mirja Mari Vähi. Klassijuhataja Maie Kukk. Traditsiooniliselt on ka sel klassil kooliskäimiseks koolivorm. Kokku on koolis õpilasi 60 ja õpetajaid 13.
Edukat ja teadmisterohket kooliaastat kõigile!

Hummuli Põhikooli Õpilaliisesesinduse liikmeteks valiti sel õppeaastal klasside poolt järgmised õpilased – 5.klass Janely Raidsalu, 6.kl Aliise-Helena Pisartšik, 7.kl Kevin Pisartšik, 8.klass Anete-Eliise Kangur, 9.kl Kairit Reidla. Neile saab teha ettepanekuid koolielu parendamiseks, huvitavamaks ning turvalisemaks muutmiseks.

14.-18. septembril olid meie kooli õpilased osalised Spordinädal 2015 tegemistes. Kõik klassid viisid läbi ühe liikumisega seotud ürituse ning ülekooliliselt toimus orienteerumine. Auhinnad olid seekord Konsumilt, Sportlandilt ja Tallinkilt.

28.septembril käisime kõikide huvilistega rahvamajas Rahvakultuurikeskuse näituse "Pärand elab" avamisel. Vestlesime vaimsest kultuuripärandist, vaatasime näitust. Sai ka joonistada, värvida, ristsõna lahendada. Lõpetuseks pakuti moosi ning meega saia ja piima.

12.oktoobril olid kooli oodatud kõik lapsevanemad, et osa saada Lastevanemate üldkoosolekust. Psühholoog Endla Lõkova rääkis kolmnurgast kool-kodu-laps.
Ohtudest ja ohutusest liikluses, sõpradega tegutsedes kõneles Politsei esindaja A.Zemskov. Koolijuht Mare Uibopuu tutvustas hetkeolukorda koolis, rääkis plaanidest käesoleval õppeaastal.

14.oktoobril külastasid 1.-4.klassi õpilased Valga kultuurikeskuses Endla teatri muusikalist näitemängu "Buratino" .

16.oktoobril toimus kooli aulas pisike Sügiskontsert. Luuletuste ja lauludega esinesid 1.-4. klassi õpilased.

2.nov käis Õpilasesindus klassides küünaldega hingedeaja algust kuulutamas. Oleme heatahtlikud, sõbralikud ning mõtleme ka neile, keda enam meie hulgas ei ole.

05.nov Isadepäeva kontserdil Hummuli Rahvamajas esinesid kooli huviringide õpilased laulude, luuletuste ning pillimänguga.

13.nov seati kooli aulas üles traditsiooniline MARDILAAT. Osta sai mänguasju, kirjatarbeid, ehteid, loomulikult oli lettidel ka maitsvad küpsetised ning keerles loosiratas.

25.nov tuli algklassidele külaline Pärimusmuusika Aidast. Pärimusmuusik Annika Mändmaa tutvustas enda meisterdatud karjalaste pille: vurr, roopill, sarvepill, savivile, luuvile, väikekannel, hiiu kannel. Laulsime ja mängisime koos pärimuslikke laulumänge.

25.nov pärastlõunal esinesid meile meeleoluka kontserdiga Tõrva Muusikakooli väikesed ja suured viiuldajad.

30.nov vestles 3. ja 7. klassi õpilastega enda ja kuulajate elust ja tulevikuplaanidest pärimus-muusik Juhan Suits, kes oli meie kooli tulnud programmi „Pärimusmuusik koolitunnis“ raames.

Esimesel detsembrinädalal ehtisid koolimajas klasside stende kaardid, mis valmistatud kooli sünnipäevaks. Palju õnne, palju toredaid õpilasi ja õpetajaid ning pikka püsimist Hummuli Põhikoolile!

7.dets külastasid 1.-4. klassi õpilased Valga Kultuurikeskuses Endla teatri etendust „Lumehelbeke“. Lugu oli tantsude ja dekoratsiooniderohke Vene muinasjutt.

11.dets õhtul kõlas kooli aulas imelise Maria Listra lauluhääl. Klaveril saatis teda Johan Randvere. Kontsert oli hingeline sissejuhatus jõuluootuse aega.

15.dets rõõmustasid mudilaskoori lauljad ning solistid meie valla eakaid. Esineti Eakate jõululõunal rahvamajas.

21.dets lõpetasime veerandi traditsioonilise Jõulupäevaga. Jõuluehtes koolimajas sai meisterdada jõulukaarte, mängida lauamänge, tantsida, küpsetada piparkooke, lahendada sudokut ja nautida jõulukohvikus maitsvaid õpilaste valmistatud küpsetisi. Mõnusale olemisele järgnes muusikali „Lumekuninganna“ esitamine, milles osales suur osa kooli õpilastest.

19.jaan esitasime muusikali „Lumekuninganna“ rahvamajas

25.- 29.jaan Värviline nädal koolis. Terve nädala jooksul sai kanda värvilisi ning teemakohaseid riideid. Liikumas oli näha nii Lottet, Brunot kui ka nohikuid ja punkareid.

29.jaan 95 aastat tagasi sündis Hummuli vallas kirjanik Herta Laipaik. Eesti keele klassi stendilt sai lugeda tema eluloo ning raamatute kohta. Paljude raamatute tegevus toimub Hummuli ümbruses. Tema lugudes on palju kohalikke muistendeid. Rahvamajas toimus austamisüritus, milles osalesid meie kooli õpilased Kevin P ja Anete-Eliise.

Küünlapäeval, 2.veebr täitusid koolimaja stendid vastlapäeva teemaliste luuletuste ning juttudega.

Päris vastlapäeval, 9.veebr said klasside esindajad pead murda vastlapäeva viktoriinil osaledes. Lihtsam oli neil, kes agaralt nädala jooksul stende uurinud ning iseseisvaltki vastlakommete kohta lugenud.

14.veebr sõitsime huvilistega 1.-7.klassist Tartusse, et nautida teatris Vanemuine muusikali „Nukitsamees“

19.veebr külastas kooli Riigikogu liige Liina Kersna, et vestelda õpilastega päevakajalistel teemadel.

23.veebr Eesti Vabariigi 98.aastapäeva pidulikul kontsert-aktusel kõlasid kooli aulas lood, laulud, pillimäng ning luuletused kodumaast. Päevakohase sõnavõtuga esines ka Hummuli vallavanem hr Enn Mihailov.

4.märtsil oli meil külas „Tagasi kooli“ projekti raames endine õpilane Kristiina Päss. Ta rääkis oma tegemistest 15 aastat tagasi meie koolis ning praegusel hetkel käimasolevatest muusikaõpingutest Viljandi Kultuuriakadeemias.

10.märtsil vestles õpilastega politseinik Aleksander Zemskov. Jututeemadeks olid liiklus, käitumine koolis, kodukülas. Veel kõneles ta alkoholi, tubaka ning narkootiliste ainete kahjulikkusest ja VASTUTUSEST.

14.-17. märts Emakeelenädal.
14. märtsil algklasside luuletund ja ilusaima käekirja võistlus.
5.-6. klassile maakondlik emakeele viktoriin.
5.-9.klassi 100 sõna etteütlus

17. märtsil murdsid pead meie kooli suured ja väikesed matemaatikahuvilised. Toimus ülemaailmne nuputamisvõistlus „Känguru“

18.märtsil lõpetasime veerandi Staarijäljendusega. Julged esinejad oli vaeva näinud nii liikumise kui kostüümide valimisega. Publiku preemia võitsid 5.-6. kl Vene baabad. Kiitus kõikidele osalejatele!

 

Kalender

E T K N R L P
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
Lisa kalendrisse